Ilyen a Mosolyvár világ 🙂

Óvodánk 1974-ben épült, 150 férőhellyel és 6 csoporttal rendelkezik. A csoportszobák 3 pavilonban helyezkednek el, minden pavilonban két csoport osztozik az előtéren, öltözőn és mosdón. A csoportok homogén összetételűek, mely egyedülálló városunkban, és nagyon hívogatóak a szülők számára. Fenntartónk a Dunakeszi Óvodásokért Alapítvány. Működésünket az állami normatíva mellett szülői költségtérítés, önkormányzati támogatás, és adományok biztosítják. Óvodánkban lehetőséget biztosítunk a nevelési időn túl fakultatívan válaszható tevékenységekre úgy, mint: ITR!- népi játék, Alapozó terápia, Bozsik foci, Karate, Gyermek joga, Tartásjavító torna, Pon-pon.

Óvodánk saját főzőkonyhával rendelkezik, napi 4x étkezést biztosítunk figyelembe véve az egészséges táplálkozás irányelveit és a  gyermekek szükségleteit. Jól felszerelt  tornaszobánkban, és az udvaron található sportarénában lehetőség van a rendszeres mozgásos tevékenységek, játékos mozgások és egyéb sport tevékenységek szervezésére. Ligetes udvarunkon ellenőrzött mozgásfejlesztő játékeszközök biztosítják az óvodás gyermekek mozgásigényeinek kielégítését, mozgáskultúrájuk fejlődését. Óvodánk dolgozói gyerekszerető, szakképzett  és hivatásuk iránt elkötelezett szakemberekből áll. A nevelőtestület munkáját logopédus és fejlesztő pedagógus is segíti. 

Intézményünk saját pedagógiai program alapján dolgozik, melyet a pedagógusok közösen hoztak létre, ez az „Iránytű” Pedagógiai Program.  Célunk, hogy az óvodánkba járó gyermekek szeretetteljes, biztonságos, elfogadó közegben az egyéni fejlődési ütemüknek megfelelően fejlődhessenek, hogy óvodáskor végére alkalmassá váljanak az iskolai élet megkezdésére. A pedagógusaink által felkínált tevékenységek, játékba integrált tanulás az olyan alapvető gyermeki szükségletekre épülnek, mint az érdeklődés, kíváncsiság, mozgásigény, alkotó tevékenység.     

Az óvodai nevelés általános feladatai és tevékenységi formái mellett, a program részét képezi az „Így tedd rá” módszer és a „Zöld óvoda” program is. 

Egyik fontos alappillérünk az „Így tedd rá” módszer, mely 2013 óta van jelen intézményünkben. Ez a módszer Magyarország vezető népi játék és néptánc módszertani programja. Hagyományos népi játékokkal, dalokkal és saját speciális eszköztárral motiválja a gyermekeket a zene, a tánc és a mozgás szeretetére, melyeket minden tevékenységi területen fel lehet használni. Fontosnak tartjuk, hogy megismerkedjenek a magyar népi kultúrával, továbbá megalapozzuk már óvodában a néptáncot játékos formában, de elsősorban a hagyományok ápolása, különböző készségek, képességek fejlesztése a cél.

A „Zöld óvoda” keretein belül külön figyelmet kap, hogy a hagyományos ünnepeink mellett a zöld ünnepek, jeles napok is részét képezik a nevelési és tevékenységi tervünknek. A hulladék gyűjtése szelektíven történik, rendelkezünk komposztálóval, esővízgyűjtővel, fűszerudvarral, napkollektorral és hulladékgyűjtő udvarral is. Minden csoportnak van az udvaron virágos és veteményes kertje, melybe tavasszal a gyerekek felnőttekkel közösen virágpalántákat és zöldségeket ültetnek ezzel is díszítve, színesítve az óvodánk udvarát, illetve gyakorolhatják a növények gondozásának fontos feladatát. 

Madárbarát óvoda lévén az udvarunk minden részében vannak kihelyezve madárodúk, itatók és etetők, melyekbe az oda látogató madarakat figyelhetik meg a gyermekeink, továbbá kialakításra került egy „madárhívogató” kiskert, melyben helyet kapott egy nagyobb madáretető, illetve madáritató is. 

Hiszünk abban, hogy az óvodánkban a nevelőmunka a családi neveléssel együtt azt kiegészítve szolgálja a fejlődést. Szülőkkel való együttműködésünket segíti a napi kacsolattartás mellett a szülői megbeszélések, fogadóórák, faliújság, családi délutánok szervezése és az utóbbi években az internet világa is.

Óvodánkat jó szívvel és felelősséggel ajánljuk azoknak a családoknak, akik számára fontos a játék elsődlegessége, a változatos tevékenységek által közvetített értékek személyiségfejlesztő hatása, a szeretettben, harmóniában és családias légkörben való nevelés.


Tőkei Krisztina – Óvodavezető